Емисии

Астма

Гостин: д-р мед. Марјан Балоски, сци. пулмолог алерголог

Ќе има ли решение за скапата струја?

Новите тарифи за струја кои подразбираат цени зависно од трошењето се уште се анализираат, додека граѓаните уште повеќе осиромашуваат. Има ли излез? Советникот на ...

Седум хит комедии на фестивалот “5ре”

Во најновото издание на емисијата Неделен микс Марија Латиновска разговараше со организаторите на првото издание на фестивалот “5ре”, кој е во тек и е во чест ...

Зачинета Евровизија

Евросонг и годинава го зачинивме со пикантерии и не не бидува ако скандалот не ни е сврзан  со националните симболи особено знамето. Ако се сеќавате на ланскиот ...

Скопје го заострува тонот кон секојдневните бугарски ултиматуми

Литургија за помирување во Белград. Дали СПЦ ќе испрати писмо до Цариград за автокефaлнoст на МПЦ-ОА? Скопје го заострува тонот кон секојдневните бугарски ...

Третман на повреди на рамо

Гостин: д-р Ненад Петков-спец. хирург ортопед.