Емисии

24 анализа - Интервју со премиерот Христијан Мицкоски

Што вети што ќе исполни? "Нема да ја користам придавката на новото уставно име на Македонија па ако сакаат и нека ми го одземат мандатот - тврдеше опзиционерот ...

Студио 10 - Гостување на Исмет Рамадани и Александар Пандов

Со економијата во централното место во својата програма, новата Влада го има првиот работен ден. За обврските, задачите и очекувањата на новиот владин состав во ...

Студио 10 - Гостување на Данела Арсовска

Оној што ќе ја води државата треба да си ги исполни ветувања, а дел од нив се поврзани со локалната самоуправа - вели градоначалничката Данела Арсовска во Студио 10 ...

Фактор здравје - Рефрактива и катаракта

Гостин: доц. д-р Вилјана Костовска, спец. офталмолог хирург

Европат - Игра на тронови во ЕУ, ќе добие ли Урсула фон дер Лајен втор мандат

Игра на тронови во Европската Унија. Нема договор за лидерските позиции, кој потфрли на неформалниот состанок на ЕУ ? Ќе добие ли Урсула фон дер Лајен втор мандат и ...

Трилинг - Помеѓу очекувањата и ветувањата од новата Влада - „страв во коски од милијардата која ја слушаме“

Очекувањата на граѓаните од новата Влада се да испорачува она што го ветуваше, ама економските експерти сметаат дека меѓу очекувањата и ветувањата „граѓаните ...