Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Загубите во туризмот до 80 отсто, секторот бара помош од државата


Макроекономските показатели се движат во согласност со очекувањата, но ризиците стануваат се пона...


Акциите на петте најголеми технолошки компании во САД вчера поевтинија вкупно за повеќе од 320 ми...


Горивата од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 1,5 и за два денари, соопшти Регулаторната комисија...


Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и...


Поп ѕвездата Елена Ристеска денес за време на осмомартовското „Женско рели 2020” ...


Цената на нафтата „Брент“за испорака во мај на берзата во Лондон утрово се намали за ...


Растот на БДП од 3,4 проценти во последниот квартал лани и вкупниот раст за целата година од 3,6 ...


Стапката на раст на бруто-домашниот производ (БДП) за четвртото тримесечје од 2019 година е 3.4 о...


Бројот на работници во индустријата во јануари годинава е помал за 3,2 отсто во споредба со јануа...