Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

КСС: Економските мерки се недоволни


Наместо на 3 јули, платежните картички најдоцна до 18 јули ќе бидат во рацете на 325,000 граѓани ...


Пандемијата на коронавирусот и мерките преземени од страна на државите со цел сузбивање, ќе довед...


Во првите три месеци од годината македонската економија е на нула и избегна рецесија. Воведениот ...


Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулатор...


Извозот од земјава во првите четири месеци од годинава бележи пад од 23,8 отсто во однос на тој п...


Според индикаторите кои ги знаеме, не очекувам да влеземе во рецесија во првиот квартал, рече ден...


Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција ќе информира за реализацијат...


Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 процента и е историски најни...


Клубот на гувернерите на централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја ...