Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Просечната плата во јули 28.540 денари


Јован Деспотовски, директор на Дирекцијата за слободни економски зони во емисијата 24 анализа, ре...


Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовск...


Во тек е првото коло од големата наградна игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“ на...


Годинава проектиравме раст од 4,1 процент и просечен годишен раст од 5,4 проценти за наредните пе...


Минатата недела донесе тројца нови милионери, на три различни места во Македонија, благодарение н...


Предложеното законско решение за измени и дополнување на законот за работни односи од нејасни при...


Минималните месечни трошоци на едно четиричлено семејство во август се зголемени за 214 денари во...


Продолжува трендот на пораст на економската активност во Технолошко индустриските развојни зони (...


Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, а цената на дизел горивата ост...