Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Продолжуваат консултациите меѓу институциите и пазарџиите за трајно решение...


Вицепремиерот Кочо Анѓушев, како копретседавач на Мешовитиот управувачки комит...


Граѓаните и компаниите од земјава – ќе може да купуваат акции и недвижности во странство. Н...


Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар иполовина, одлучи ден...


Со најавената мерка за отпис на стари долгови за потрошена електрична енергија нема да има никакв...


„Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа кон земјоделците, изнајдено е реш...


Работниците прогласени за технолошки вишок во „Еврокомпозит“ денеска протестираа во П...


Вработени во ЗК „Пелагонија“-Битола денеска одржаа мирен протест заради неисплатени п...


Нови 52.000 евра државната МЕПСО ќе потроши за набавка на дополнителен мебел, а планирана е уште ...


Владата ќе го зголемува наталитетот во земјата со проектот на ВМРО-ДПНЕ Купи куќа, купи стан. Ќе ...