Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Нина Ангеловска по вторпат избрана за „жена амбасадор за е-трговија” на УНК...


Со 8,3 милиони долари, УСАИД ќе помогне да се зајакне економската конкурентност, да се намали кор...


Владата ќе плати половина милион евра за некој да осмисли и да реализира две кампањи: за успешна ...


купно 69.284 субјекти, односно близу 90% од правните субјектите, во рамки на законскиот рок, во Р...


Дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на бензините...


Инвестициите во ризичен капитал во европските технолошки старт-ап во 2020 година се искачија на р...


На секое друго лице во светот му се намалени приходите поради пандемијата на коронавирус, а луѓет...


Хотелите и рестораните се во блокада со месеци, но затоа индустријата работи со полна п...


На одделни собири и во посебни првомајски манифести и прогласи најголемите синдикати во државава ...


Министерот за економија, Крешник Бектеши во објава на својот Фејсбук профил напиша дека со новиот...