Зоран Заев со негативен тест за коронавирус
Foto

Зоран Заев со негативен тест за коронавирус

Лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев нема коронавирус, така покажал првиот тест, соопштија од Министерството за здравство.

Оваа вест се очекува официјално да биде соопштена од министерот за здравство, Венко Филипче кој во секој момент се очекува на прес-конференција да ја соопшти актуелната состојба со пандемијата на вирусот во нашата држава.

0 Коментари

Остави коментари