Земјотрес во Аргентина
Foto

Земјотрес во Аргентина

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт.

Земјотресот бил регистриран на 16 километри западно од местото Ел Хојо, на голема длабочина од 560 километри.

 

Не се очекува потресот да предизвика штета.

0 Коментари

Остави коментари