Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција
Foto

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција

Силен земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер денеска ја погоди Грција.

 

Според податоците, земјотресот бил на два километри длабочина и 317 километри од Атина.

Како што пренесуваат грчките медиуми, земјотресот траел околу две минути и засега нема информации за материјални штети и повредени.

0 Коментари

Остави коментари