Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван во северозападните делови од земјава
Foto

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван во северозападните делови од земјава

Земјотрес чиј епицентар се наоѓа во Република Албанија на 170 километри северозападно од Скопје денеска е регистриран во 14 часот и 26 минути, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

- Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML4.2, а беше почувствуван од населението во северозападните делови со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, соопшти Сеизмолошката опсерваторија.

0 Коментари

Остави коментари