Земјотрес почувствуван во земјава, епицентарот во Албанија
Foto

Земјотрес почувствуван во земјава, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина 4 степени според рихтеровата скала е почувствуван во југозападните делови од земјава.

Сеизмолошката опсерваторија при природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот на земјотресот е на 145 километри југозападно од Скопје, во соседна Албанија.

Според информациите, епицентарот бил на длабочина од 1 километар, а силно е почувствуван во охридско-струшкиот регион.

0 Коментари

Остави коментари