Законодавниот дом главна арена за политичка доминација меѓу власта и опозицијата
Foto

Законодавниот дом главна арена за политичка доминација меѓу власта и опозицијата

Тргни-застани, тенко мнозинство, уште потенок кворум. Законодавниот дом главна арена за политичка доминација меѓу власта и опозицијата. Собранискиот спикер пак во клинч со антикорупционерите - колку  народни пари одат на апанажи? Дали Џафери откако не доби извинување од Ивановска ќе покрене постапка разрешување? Колку се неопходни цели 5 потпретседатели за да функционира законодавниот дом или пак само дополнително ќе се трошат парите на граѓаните за да се вдомат подобните?

Во 24 анализа со старо-новиот претседател на Собранието Талат Џафери.

0 Коментари

Остави коментари