Загина актер откако врз него падна дел од сценографија за време на опера во Бољшој театарот
Foto

Загина актер откако врз него падна дел од сценографија за време на опера во Бољшој театарот

Актер загина откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот во Москва, јавија руски медиуми повикувајќи се на извори од службата за итни случаи.

„Дел од сценографијата се урна на сцената за време на операта Садко и притоа загина 37-годишен актер“, потврди извор од руската служба за итни случаи.

Според тој извор, операта била прекината веднаш по инцидентот, а на местото била повикана полиција и брза помош.

0 Коментари

Остави коментари