Заев за Бгнес: Добрососедството продолжува, нема враќање назад
Foto

Заев за Бгнес: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Македонија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од тоа нема бегање. Комисијата треба да си ја заврши работата за што има поддршка од мене и од Бојко Борисов, вели премиерот Зоран Заев во интервју за Бгнес.

Запрашан за случајот „Рекет“ и информациите дека Софија наводно побарала Камчев за биде заштитен, заев рече дека борисов не би си дозволил такво нешто, бидејќи е европски премиер и го почитува владеењето на правото.

 

0 Коментари

Остави коментари