Второ реми без голови за Реал Мадрид, Атлетик се одбрани на „Бернабеу“
Foto

Второ реми без голови за Реал Мадрид, Атлетик се одбрани на „Бернабеу“

Реал Мадрид одигра нерешено 0:0 синоќа на домашен терен на натпревар со Атлетик Билбао во 18. коло од шампионатот на Шпанија.

За „кралевите“ ова е второ реми по ред без постигнат гол и трет нерешен резултат во низа.

Сепак, нерешениот резултат без примен гол значи и најдобра одбрана за Реал во последните 32 години. Тимот на 18 натпревари има примено само 12 гола. Претходно вакво достигнување е забележано во сезоната 1987/88.

На табелата во Ла лига води Барселона со со 39 бода, пред Реал кој има 37 и Севиља со 34.

0 Коментари

Остави коментари