Време ли е за нови "бек ап" алтернативи?
Foto

Време ли е за нови "бек ап" алтернативи?

Бугарија ги крши правата на Македонците - Стејт департментот со јасна порака до Софија и тоа во пресрет на доаѓањето на бугарскиот премиер Кирил Петков в сабота во Битола, ќе има ли ефект? Петков во Македонија на отворање на бугарска библиотека - ќе се сретне ли со Ковачевски? Колку Софија во "македонската принцеза Косара", ќе најде ново алиби за бетонирање на ветото? Албанија се погласна во барањата за одвојување од Македонија, ќе гледаме ли реприза на отпаѓањето на Македонија од пакетот Албанија и Хрватска во 2008 за НАТО? Време ли е за нови "бек ап" алтернативи? 

Во 24 Анализа  разговор со Стојко Стојков од "Омо Илинден Пирин" и дебата меѓу Миле Лефков член на ИК на ВМРО ДПМНЕ и Костадин Ацевски член на ИО и екс пратеник на СДСМ.

0 Коментари

Остави коментари