Вонредното прскање против комарци во Скопје одложено за утре
Foto

Вонредното прскање против комарци во Скопје одложено за утре

Вонредното авионско прскање против комарци во Скопје што требаше да почне денеска, поради неповолните временски услови, е одложено за утре и задутре во раните утрински часови.

Град Скопје информира дека вонредната дезинсекција е поради изразената влага во вегетацијата која придонесува за поголемо размножување на комарците.

Градските власти апелираат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

0 Коментари

Остави коментари