Во Турција над 2.400 инфицирани со Ковид-19, од кои 59 починаа
Foto

Во Турција над 2.400 инфицирани со Ковид-19, од кои 59 починаа

Бројот на починати од последиците од коронавирусот во Турција се исачи на 15 и сега изнесува 59, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча.

Тој на Твитер објави дека бројот на инфицирани лица од Ковид-19 се зголемил за 561, што значи дека вкупно 2.433 лица се заразени со новиот коронавирус.

0 Коментари

Остави коментари