Во СДСМ разрешувања на сите потпретседатели и генералниот секретар Кирацовски
Foto

Во СДСМ разрешувања на сите потпретседатели и генералниот секретар Кирацовски

Разрешувања на шесте потпретседатели на СДСМ и генералниот секретар, Александар Кирацовски се очекуваат на вечерашниот Централен одбор на СДСМ.

Потпретседатели во СДСМ се Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Благој Бочварски, Петре Шилегов, а според информаците на ТВ 24 оставка веќе поднела и Цветанка Ласкова, претседателка на Форум на жени на СДСМ.

Се очекува и разрешување на целиот Извршен комитет на партијата.

 

 

 

 

 

 

0 Коментари

Остави коментари