Во САД од Ковид-19 починаа над 1.000 луѓе
Foto

Во САД од Ковид-19 починаа над 1.000 луѓе

Во САД од новиот коронавирус починаа над илјада луѓе, соопшти Универзитетот Џон Хопкинс.

Во САД се регистирани 68.572 лица инфицирани со Ковид-19, од кои 1.033 починале.

Според бројот на заразени лица САД е на трето место по Кина и Италија.

0 Коментари

Остави коментари