Во Перу запленети два тона кокаин
Foto

Во Перу запленети два тона кокаин

Полицијата во Перу запленила два тони кокаин во своерачно направена подморница.

Во операцијата, која била спроведена во водите кај градот Талара, во близина на границата со Еквадор, биле уапсени четири лица.

Според службата на ОН за наркотици и криминал, Перу е на прво место, заедно со Колумбија, меѓу земјите во кои се произведува кокаин.

0 Коментари

Остави коментари