Во Лондон почина 13-годишно дете заразено со коронавирус
Foto

Во Лондон почина 13-годишно дете заразено со коронавирус

Во Лондон почина 13-годишно дете кое било позитивно на коронавирус, соопшти болницата „Кингс колеџ хоспитал“.

Весникот „Дејли мејл“ наведува дека Исмаил Мохамед Абдулвахаб од Лонодн починал вчера во оваа болница и дека засега не е познато дали имал и други здравствени проблеми.

„За жал почина 13-годишно дете кое беше позитивно на Ковид-19 и сега сите наши мисли се со неговото семејство во овој момент, на кое му упатуваме сочуство“, се наведува во соопштението на болницата, пренесоа британските медиуми.

0 Коментари

Остави коментари