Во Индија, 12-ти ден по ред, повеќе од 300.000 новозаразени
Foto

Во Индија, 12-ти ден по ред, повеќе од 300.000 новозаразени

Во последните 24 часа, во Индија се потврдени 368.147 нови случаи на Ковид-19, и ова е 12-ти ден по ред како бројот на новозаразени не се спушта под 300.000.

Од почетокот на пандемијата во Индија се регистрирани се вкупно 19,93 милиони случаи на зараза со коронавирусот, а со вчерашните 3.417 починати, вкупниот број на смртни случаи достигна 218.959, стои во извештај на индиското Министерство за здравство.

0 Коментари

Остави коментари