Во Белорусија уапсени десетици демонстранти
Foto

Во Белорусија уапсени десетици демонстранти

Белоруската полиција уапси десетици демонстранти кои денеска се собраа во центарот на главниот град, барајќи оставка од претседателот Александар Лукашенко.

Според изјавите на очевидци, биле уапсени десетици демонстранти кои кратко се степале со полицијата.

После тоа, припадниците на безбедносните сили им го блокирале патот и почнале да ги апсат насобраните граѓани, од кои повеќето биле жени.

0 Коментари

Остави коментари