Внимателно со тротинетите, возач во Скопје заврши со тешки телесни повреди
Foto

Внимателно со тротинетите, возач во Скопје заврши со тешки телесни повреди

Она што во последните години стана помодарство, превозот со електрични тротинети може да биде и опасен.

Тоа го покажува случајот вчера на булеварот „св..Кклимент Охридски" во Скопје каде се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило кое удрило во 36 годишен возач на тротинет.

По сообраќајката жртвата била пренесена во градската општа болница „св.Наум Охридски“, каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

 

0 Коментари

Остави коментари