ВМРО-ДПМНЕ: ВО СЈО МОЖЕЛО ДА СЕ ВРАБОТИТЕ САМО ДОКОЛКУ СТЕ НЕЧИЈ РОДНИНА
Foto

ВМРО-ДПМНЕ: ВО СЈО МОЖЕЛО ДА СЕ ВРАБОТИТЕ САМО ДОКОЛКУ СТЕ НЕЧИЈ РОДНИНА

Пратеничките групи да го поддржат предлогот за формирање анкетна Комисија за работата на СЈО, побараа опозиционерите од колегите во законодавниот дом. Порачаа дека освен за постапките и трошењети на парите,  мора да се расправа и за какошто велат непотизмот во обвинителството на Рузвелтова. Од власта предлогот деновиве беше одбиен со став дека ова е уште еден обид за саботажа на предметите во кои се осомничени и обвинети поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

0 Коментари

Остави коментари