ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што го ветивме ќе го исполниме
Foto

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што го ветивме ќе го исполниме

Денеска стојам пред вас и се обврзувам дека тоа што ќе го ветивме, тоа и ќе ги исполниме, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски кој денеска пред жителите на Шуто Оризари ја претстави програмата на партијата.

Носителот на кандидатската листа за пратеници во втората изборна единица Владо Мисајловски денеска пред жителите општина Гази Баба порача дека мора да се направи многу повеќе за државата и најави дека Македонија ќе стане место каде што ќе има под 10 проценти невработеност.

0 Коментари

Остави коментари