ВМРО-ДПМНЕ на протести против загадувањето
Foto

ВМРО-ДПМНЕ на протести против загадувањето

ВМРО-ДПМНЕ вечерва организира протести во пет градови поради големото загадување на воздухот.

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање - загадениот воздух.

Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, а власта вели дека тоа е само магла, велат од ВМРО-ДПМНЕ..

0 Коментари

Остави коментари