ВМРО-ДПМНЕ: Го повикуваме Заев да не си игра со идентитетот, јазикот и историјата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржува протест во Скопје. Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Македонија се обединуваат против заев, против негаторите на македонската историја, идентитет и јазик, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Протестот со автомобили почна од две локации, спортските центри „Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“ до владата.