ВМРО-ДПМНЕ го обвини Заев за правење дилови со бугарски бизнисмени

Заев си правел дилови и бизниси со бугарски бизнисмени за големи компании од земјата, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција, која ја одржа портпаролот на партијата, Димче Арсовски.