ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за ВМРО-ДПМНЕ е глас за работа, чест и достоинство
Foto

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за ВМРО-ДПМНЕ е глас за работа, чест и достоинство

Доколку граѓаните гласаат за СДСМ ќе гласаат за криминал, рекет и сиромаштија, изјави вечерва од св, николе лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Три и пол години живееме во апатија, без идејност со наведната кичма, но по 15 јули нема да биде така, рече вечерва носителот на листата на кандидати за пратеници во 3 ие Игор Јанушев.

0 Коментари

Остави коментари