Вкупно 322 санкции од полицијата вчера на територијата на Скопје
Foto

Вкупно 322 санкции од полицијата вчера на територијата на Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на  територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 322 санкции.

Меѓу нив, за возење без возачка дозвола за 18 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење имало 105 прекршоци, технички неисправни и нерегистрирани возила 13,  санкционирани се 20  мотоциклисти, 75 мерки за непрописно паркирање, а изречени се и 29 санкции кон пешаци и 34 казни за неносење заштитна маска.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, соопшти МВР.

0 Коментари

Остави коментари