Виртуелна средба на Џафери со Бергман и Броз од Советот на Европа
Foto

Виртуелна средба на Џафери со Бергман и Броз од Советот на Европа

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе оствари видео-средба со претставници на Конгресот на локални и регионални власти на Советот на Европа.

Џафери, како што информира собраниската прес-служба, ќе има видео-средба со Харалд Бергман од Холандија и Зденек Броз од Чешка.

0 Коментари

Остави коментари