Вест Хем купува напаѓач на Брентфорд
Foto

Вест Хем купува напаѓач на Брентфорд

Вест Хем се договори со Брентфорд да го купи напаѓачот Саид Бенрахма, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според изворот, зделката е завршена, а официјална потврда ќе биде објавена наскоро. Се известува дека фудбалерот претходно ја одбил понудата од италијанскиот шампионат, а исто така за него се интересираа и два клуба кои играат во Лигата на шампионите.

Во сезоната 2020/21, 25-годишниот Алжирец постигна два гола на три натпревари за Брентфорд, во втора по квалитет фудбалска лига во Англија – Чемпионшип.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 22 милиони евра.

0 Коментари

Остави коментари