Вардар поразен во Ѓорче Петров, Работнички и Струга ремизираа
Foto

Вардар поразен во Ѓорче Петров, Работнички и Струга ремизираа

Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Постигнати резултати:

Македонија ЃП – Вардар 2:1

Работнички – Струга Трим Лум 1:1.

Утре играат:

Беласица – Пелистер

Шкендија – Академија Пандев

Шкупи – Ренова

Силекс – Борец.

Табела во пресрет на утрешните мечеви од 6. коло: Шкендија 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Македонија ЃП 10, Работнички 9, Борец 8, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0.

0 Коментари

Остави коментари