УХМР: Од утре нов топлотен бран и температури до 38 степени
Foto

УХМР: Од утре нов топлотен бран и температури до 38 степени

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 степени. Топлиот бран се очекува да почне од утре, за кога се очекува температурата да достигне до 37 степени. Најтопло ќе биде во среда кога температурата ќе достигне до 38 степени.

0 Коментари

Остави коментари