Убиство во казино во Капиштец

Н.А. (46) од Арачиново е убиен утрово во казино лоцирано на булевар „М.Т.Гологанов“ од страна на познаник со кого претходно играле на апаратите во казиното.

 

Како што соопшти МВР, иницидентот е пријавен во 8.05 часот во СВР Скопје.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.