Убедлив пораз за шампионот Голден Стејт на гостувањето кај Хјустон
Foto

Убедлив пораз за шампионот Голден Стејт на гостувањето кај Хјустон

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Голден Стејт ноќеска го претрпе четвртиот пораз оваа сезона, откако загуби на гостувањето кај Хјустон со 21 поен разлика.

Серијата од четири порази по ред ја прекина Далас, додека ЛА Клиперс беа поуспешни од Сан Антонио.

Резултати:

Хјустон – Голден Стејт 107:86

Денвер – Атланта 138:93

ЛА Клиперс – Сан Антонио 116:111.

0 Коментари

Остави коментари