Уапсен е Жарко Гроздановски, поради заканите кон премиерот Заев
Foto

Уапсен е Жарко Гроздановски, поради заканите кон премиерот Заев

СВР Тетово го уапси Жарко Гроздановски, „лидер" на организацијата „Христијанско братство", кој со видео-снимка објавена на социјалната мрежа фејсбук му се закануваше на премиерот Зоран Заев и на сите останати членови на владата, соопшти министерството за внатрешни работи.

Од МВР велат дека вчера во 19 часот и 50 минути во Тетово е уапсено 46-годишното лице Ж. Г. Од селото Брвеница, Тетово, кое околу 15 часот на социјалните мрежи, објави видео со заканувачка содржина. По целосното расветлување на случајот, против него ќе биде поднесена тужба.

0 Коментари

Остави коментари