Тројца полицајци убиени при обид за бегство од затвор во Каиро
Foto

Тројца полицајци убиени при обид за бегство од затвор во Каиро

Тројца полицајци вчера се убиени кога затвотреници осудени за тероризам се обиделе да побегнат од затворот Тора во Каиро, соопшти египетското Министерство за внатрешни работи.

Полицијата ги застрелала затворениците кои чекале на извршување на смртна казна.

Египетското Министерство за внатрешни работи не прецизира како затворениците се обиделе да побегнат.

Затворениците биле судени на смртна казна за различни случаи поврзани со тероризам и биле поврзани со Исламска држава.

0 Коментари

Остави коментари