Трилинг - Мирен трансфер на власта или институционална криза?

Подготвена ли е Коалиција за Европска иднина да делува опозициски? Дали обвинувањата од Ахмети, Тачи и Села за изборни нерегуларности се работи за ист изборен инжинеринг за кој против Мијалков, Тачи и Ибрахими се водеше судски процес?

Како Села гледа на најавите од претседателката Силјановска Давкова дека би ги помилувала осудените за собранискиот упад од 27 април? Можно ли е дел од пратениците од Европскиот фронт да се приклучат кон идната владејачка коалиција?

Ова се само дел од прашањата и дилемите на кои одговара во вечерашното гостување на Трилинг - Зијадин Села од Коалиција „Европска иднина“. 

„Македонските ИКТ компании доста работат на таа тема да ги задржат работниците, секако има предизвици“ вели деканот на ФИНКИ Боро Јакимовски.