Тренерот на Емполи за победата над Јувентус: Ова е денот за кој можеме да им раскажуваме на нашите внуци
Foto

Тренерот на Емполи за победата над Јувентус: Ова е денот за кој можеме да им раскажуваме на нашите внуци

Тренерот на Емполи, Аурелио Андреацоли како историски го оцени подвигот којшто го направија неговите фудбалери со победата над Јувентус синоќа (1-0) во второто коло во Серија А.

– Им реков на моите играчи дека можат да го направат тоа. Сега видоа дека е можно. Сите сме исти, имаме две нозе, две раце и срце. Ова е денот за кој можеме да им раскажуваме на нашите внуци. Не само резултатот, туку и одлична игра против овие шампиони. Момците успеаја да добијат дополнителен слободен ден, бидејќи ме убедија да им дадам малку одмор. Тие го заслужуваат тоа затоа што направија многу добра работ, истакна Андреацоли.

Емполи со три бода по првите две кола е на 11. место. Во следното коло Емполи ќе игра со Венеција.

0 Коментари

Остави коментари