Трамп и Ердоган на средба на 13 ноември во Вашингтон
Foto

Трамп и Ердоган на средба на 13 ноември во Вашингтон

Претседателите на Турција и на САД Реџеп Тајип Ердоган и Доналд Трамп потврдија за време на телефонскиот разговор синоќа дека ќе се сретнат во Вашингтон на 13 ноември, соопштија турските власти.

Средбата ќе се одржи на покана на Трамп.

Турскиот и американскиот лидер разговараа и за билатералните прашања и регионалниот развој, додаваат неименувани официјални претставници.

0 Коментари

Остави коментари