Трабзонспор го претстави Барди

Турскиот фудбалски прволигаш денес го промовира своето најново засилување, Енис Барди.

Македонскиот репрезентативец во Трабзонспор ќе го носи бројот 29.

Барди по пет сезони во шпански Леванте се одлучи за трансфер во Трабзон.

Амбициите на Трабзонспор се висок пласман во туркото првенство и учество во групната фаза во Лигата на шампионите.

Трабзонспор минатата сезона, по пауза од речиси четири децении ја освои шампионската титула во Турција.