Тотенхем го отпушти тренерот Покетино
Foto

Тотенхем го отпушти тренерот Покетино

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон.

Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години. Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место. Последен пат кога започнаа толку лошо во сезоната 2008/09 – тогаш на својата сметка имаа 12 бода.

Аргентинецот го предводеше Тотенхем уште од летото 2014 година.

0 Коментари

Остави коментари