Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген
Foto

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд, Мичиген, соопштија локалните власти.

Други шест се застрелани и повредени, меѓу кои и еден наставник, соопштија властите. Сериозноста на нивните повреди засега не е позната.

Осомничениот напаѓач, 15-годишен ученик, бил приведен во рок од пет минути, соопштија властите. Канцеларијата на шерифот на округот Оукланд соопшти дека е одземен еден пиштол.

Властите соопштија напаѓачот најверојатно дејствувал сам.

0 Коментари

Остави коментари