Тим против Циципас во финалето на завршниот турнир во Лондон
Foto

Тим против Циципас во финалето на завршниот турнир во Лондон

Австриецот Доминик Тим ќе игра против Стефанос Циципас во финалето на завршниот АТП турнир во Лондон утре. Дуелот започнува во 19 часот по македонско време.

Тим го победи минатогодишниот шампион Александар Зверев (Германија) со 7:5, 6:3 и за прв пат во својата кариера ќе игра во финалето на престижното натпреварување во англиската престолнина.

Во првото полуфинале, Циципас (Грција) го совлада 6-кратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) со 6: 3, 6: 4.

0 Коментари

Остави коментари