Тешка железничка несреќа во Данска, шестмина загинати
Foto

Тешка железничка несреќа во Данска, шестмина загинати

Се случила тешка железничка несреќа во Данска на мост кој ги спојува островите Зеланд и Фин.

Несреќата се случила откако патнички воз удрил во товарен воз на мостот.

„Би-би-си“ јавува дека во несреќата засега шестмина се загинати. Се работи за директен удар на два воза, поради силен ветер делови од товарниот воз паднале врз патничкиот кој се обраќал од спротивен правец.

0 Коментари

Остави коментари