СТУДИО 10 на ТВ 24: Интервју со златната кадетка во таеквондо Христијана Парулеска

Христијана Парулеска освои бронзен медал на Светското првенство во таеквондо во Казахстан. Како стаса до овој успех и како се заинтересира за овој спорт ТВ 24 разговараше со успешната спортистка.